Jesteś programistą?

A może chciałbyś zostać? Kod źródłowy atlasu jest dostępny w publicznym repozytorium https://bitbucket.org/mjamroz/atlas_roslin. Możesz go ściągnąć i edytować na lokalnym komputerze i tworzyć pull request.

Strona jest napisana w pythonie (flask), skromne dodatki jQuery i minimalistycznie użyty CSS. Aplikacja na androida napisana jest zaś w Qt z użyciem Qml.

Niestety strona zawiera sporo błędów, nie wygląda zbyt atrakcyjnie jak na 2018, brakuje tu trochę funkcjonalności... Dlatego przydałyby się jakieś dłonie do pracy.

Przykłady jak można by rozwinąć atlas:

Znasz się na roślinach?

Obecna wersja atlasu to po prostu przefiltrowana Wikipedia. Z pewnością zawiera jeszcze sporo błędów merytorycznych - czy to zdjęcie przypisane niewłaściwej roślinie, czy niepoprawna taksonomia. Przydałby się ktoś, kto mógłby "moderować" działania robota filtrującego Wikipedię.

A może masz ciekawe pomysły na nowe funkcjonalności?

Zajmujesz się uczeniem maszynowym?

Atlas może być dla Ciebie świetną piaskownicą. Parsowanie danych z Wikipedii, tworzenie sprytnych wyrażeń regularnych do "wyciągania" cech morfologicznych roślin. A może chciałbyś zaprogramować szybkie drzewo decyzyjne na podstawie cech przypisanych roślinom? A może fascynuje Cię deep learning albo chciałbyś pobawić się frameworkiem mxnet przy uczeniu rozpoznawania roślin na zdjęciach?

Napisz na robot MAŁPA atlas.roslin.pl Nie oferujemy nic, poza satysfakcją (i czasem frustracją)